Skip Navigation Links


 

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ İLE
TOKAT KADIN PLATFORMU DAYANIŞMA DERNEĞİ ARASINDA
KADIN DAYANIŞMASI ODAKLI SÜRDÜRÜLEBİLİR MESLEKİ EĞİTİMİN SÜREKLİ PROGRAMA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

KAMEDAP Projemizin 3. Kursu olan 3-6 Yaş (Ev, Kreş, Yuva) Bebek Bakıcılığı ve Eğiticiliği Kursu 24 Ocak 2011 tarihinde Eğitiimine başlayacaktır.

 

                        
  
KADIN DAYANIŞMASI ODAKLI SÜRDÜRÜLEBİLİR MESLEKİ EĞİTİM

Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesinde hazırlanan ve Merkezi Finans ve İhale Birimi - KADIN İSTİHDAMININ DESTEKLENMESİ hibe programı kapsamında kabul edilerek 29.07.2010 tarihinde sözleşmesi imzalanan TR07H1.02-001/PWE-343 referans numaralı ‘Kadın Dayanışması Odaklı Sürdürülebilir Mesleki Eğitim’ konulu hibe projesi ilimizde resmen başlamıştır. Tokat Belediyesi ve Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin de ortak olduğu proje çalışmasında, yöremizin ihtiyacı olan öncelikli mesleklerde kadınların mesleki eğitimi ve istihdamlarının temin edileceği bir işbirliği ağı oluşturulması amaçlanmıştır. Böylece işsiz kadınlarımızın girişimcilik ruhu kazanmaları ve istihdam edilebilirliklerinin artırılması hedeflenmiştir. Bu konuda ulusal ve uluslar arası işbirliği ağı oluşturulması, örnek mesleki eğitim uygulamaları gerçekleştirilmesi ve buna süreklilik kazandırılması proje çalışmasının başlıca özel hedeflerini oluşturmaktadır. Proje çalışması kapsamında oluşturulması planlanan Kadınlararası Mesleki Dayanışma Platformu (KAMEDAP) modeli ile, söz konusu kazanımların kalıcı olması ve sürdürülebilirliği sağlanacaktır. Tokat ilinde, tarım sektöründe çalışmış olan kadınlar da dahil kentsel alanlarda yaşayan işsiz kadınların istihdamının artırılmasına imkân verecek kurumsal işbirliği ve diyalog kapasitesinin KAMEDAP modeli ile kurulması ve geliştirilmesi hedeflenmektedir.

      Proje çalışması, bölgemizin değişik kurumları arasında ağ ve kapasite oluşturma örneği ile kadınların işgücü piyasasına katılımları önündeki kültürel ve diğer engelleri azaltmak, sonuçta Avrupa Birliği ülkeleriyle işbirliği oluşturarak kadınların istihdamına yönelik değişim altyapısı ve koordinasyon ağı oluşturmak açısından büyük önem arz etmektedir. KAMEDAP modelinin kalıcılığı ve kurumsallaşması ile kadın sorunlarına geçici değil, kalıcı çözüm sağlanacaktır. KAMEDAP’ın başarısının bölgenin diğer illerinde de örnek alınacağı ve kadınların iş hayatına katılmalarında önemli katkılar sağlayacağı beklenmektedir. Proje kapsamında düzenlenecek olan Mesleki Eğitim Kursları ise; ‘Aile Eğitimi’, ‘Hasta ve Yaşlı Bakıcılığı’, ‘Bebek Bakıcılığı ve Eğiticiliği’, ‘Bitkisel (Kök) Boyama’,  ‘Mutfak Hizmetleri ve Kafeterya İşletmeciliği’ konularını kapsamaktadır. Her kurs programına 25’er işsiz kadın alınacak ve kursları başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verilecektir. İlgilenenlerin TOKAT ilinde yaşamaları ve Tokat İŞKUR’a kayıt olmaları gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgilere http://egitim.gop.edu.tr web adresinden ulaşılabilir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

    
 
Bu programın
sözleşme makamı
MFİB'dir
Bu program,
İŞKUR tarafından
yürütülmekte ve izlenmektedir
TOKAT BELEDİYESİ TOKAT ESNAF SANATKARLAR VE ODALARI BİRLİĞİ GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ Program otoritesi ÇSGB'dir

 


Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır.

Yayının içeriği Kadın Dayanışması Odaklı Sürdürülebilir Mesleki Eğitim Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2010 GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ
http://kamedap.org Tel:0356 252 15 36
 
KAMEDAP in ENGLISH